Diodes - Zener - SingleVishay Semiconductor Diodes Division BZX84C4V7-E3-08
BZX84C4V7-E3-08
5S-BZX84C4V7-E3-08
BZX84C4V7-E3-08
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOT23
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 300mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3??????A @ 2V |