Diodes - Zener - SingleON Semiconductor BZX84C47LT1G
BZX84C47LT1G
5S-BZX84C47LT1G
BZX84C47LT1G
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | Automotive |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 47V |
| Power - Max: | ??????6% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 225mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 170 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 50nA @ 32.9V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |