BZX84C47ET1
5S-BZX84C47ET1
BZX84C47ET1
DIODE ZENER 47V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):47V
Tolerance:??????6%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):170 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 32.9V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA