BZX84C43LT1G
5S-BZX84C43LT1G
BZX84C43LT1G
DIODE ZENER 43V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):43V
Tolerance:??????7%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):150 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 30.1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA