Diodes - Zener - SingleON Semiconductor BZX84C3V6LT1G
BZX84C3V6LT1G
5S-BZX84C3V6LT1G
BZX84C3V6LT1G
DIODE ZENER 3.6V 225MW SOT23-3
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 225mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 90 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |