BZX84C3V3ET1
5S-BZX84C3V3ET1
BZX84C3V3ET1
DIODE ZENER 3.3V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):3.3V
Tolerance:??????6%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:5??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA