Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZX84C39T-7-F
BZX84C39T-7-F
5S-BZX84C39T-7-F
BZX84C39T-7-F
DIODE ZENER 39V 150MW SOT523
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 39V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 150mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 27.3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |