Diodes - Zener - SingleON Semiconductor BZX84C39LT1G
BZX84C39LT1G
5S-BZX84C39LT1G
BZX84C39LT1G
DIODE ZENER 39V 225MW SOT23-3
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 39V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 225mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 130 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 27.3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |