BZX84C2V7LT1
5S-BZX84C2V7LT1
BZX84C2V7LT1
DIODE ZENER 2.7V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.7V
Tolerance:??????7%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:20??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA