BZX84C2V4LT1
5S-BZX84C2V4LT1
BZX84C2V4LT1
DIODE ZENER 2.4V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):2.4V
Tolerance:??????8%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):100 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50??????A @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA