BZX84C22 TR
5S-BZX84C22 TR
BZX84C22 TR
DIODE ZENER 22V 350MW SOT23
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):22V
Tolerance:??????5%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):55 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:50nA @ 15.4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA