Diodes - Zener - SingleVishay Semiconductor Diodes Division BZX84C15-E3-08
BZX84C15-E3-08
5S-BZX84C15-E3-08
BZX84C15-E3-08
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 300mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 10.5V |