BZX84C10ET3
5S-BZX84C10ET3
BZX84C10ET3
DIODE ZENER 10V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10V
Tolerance:??????6%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA