BZX84B6V2LT1
5S-BZX84B6V2LT1
BZX84B6V2LT1
DIODE ZENER 6.2V 225MW SOT23-3
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.2V
Tolerance:??????2%
Power - Max:225mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA