Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZX84B5V1-TP
BZX84B5V1-TP
5S-BZX84B5V1-TP
BZX84B5V1-TP
DIODE ZENER 5.1V 350MW SOT23
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 350mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |