BZX84B10-E3-08
5S-BZX84B10-E3-08
BZX84B10-E3-08
DIODE ZENER 10V 300MW SOT23
Product Description
SOT-23-3
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):10V
Tolerance:??????2%
Power - Max:300mW
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:200nA @ 7V