BZX84-C10
5S-BZX84-C10
BZX84-C10
BZX84-C10
Product Description
| Packaging: | 0.021 |
| Series: | 0 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | Active |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | ??????5% |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 250mW |
| Operating Temperature: | 20 Ohm |
| Mounting Type: | 200nA @ 7V |
| Package / Case: | 900mV @ 10mA |