BZX84-B5V1
5S-BZX84-B5V1
BZX84-B5V1
BZX84-B5V1
Product Description
| Packaging: | 0.0288 |
| Series: | 0 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance: | - |
| Power - Max: | Active |
| Impedance (Max) (Zzt): | 5.1V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | ??????2% |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 250mW |
| Operating Temperature: | 60 Ohm |
| Mounting Type: | 2??????A @ 2V |
| Package / Case: | 900mV @ 10mA |