BZX79-B2V4
5S-BZX79-B2V4
BZX79-B2V4
Nexperia USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 5000 |
| Series: | Tape & Box (TB) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 2.4V |
| Power - Max: | ??????2% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 400mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 50??????A @ 1V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |