BZX585-B6V2
5S-BZX585-B6V2
BZX585-B6V2
BZX585-B6V2
Product Description
Surface Mount
Packaging:0.06272
Series:0
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Tape & Reel (TR)
Tolerance:-
Power - Max:Active
Impedance (Max) (Zzt):6.2V
Current - Reverse Leakage @ Vr:??????2%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:300mW
Operating Temperature:10 Ohm
Mounting Type:3??????A @ 4V
Package / Case:1.1V @ 100mA