BZV85-C15
5S-BZV85-C15
BZV85-C15
Nexperia USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 5000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 15V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 1W |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 15 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 50nA @ 10.5V |
| Operating Temperature: | 1V @ 50mA |