Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZV55C3V6-TP
BZV55C3V6-TP
5S-BZV55C3V6-TP
BZV55C3V6-TP
DIODE ZENER 3.6V 500MW MINIMELF
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.6V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 85 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 2??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5V @ 200mA |