Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZV55C24-TP
BZV55C24-TP
5S-BZV55C24-TP
BZV55C24-TP
DIODE ZENER 24V 500MW MINIMELF
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 24V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 18V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5V @ 200mA |