Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZV55C15-TP
BZV55C15-TP
5S-BZV55C15-TP
BZV55C15-TP
DIODE ZENER 15V 500MW MINIMELF
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 15V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 11V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.5V @ 200mA |