BZV55-C5V1
5S-BZV55-C5V1
BZV55-C5V1
Nexperia USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 10000 |
| Series: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 5.1V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 500mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 60 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 2??????A @ 2V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |