BZV55-C10
5S-BZV55-C10
BZV55-C10
Nexperia USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 10V |
| Power - Max: | ??????5% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 500mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 20 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 200nA @ 7V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |