BZV55-B9V1
5S-BZV55-B9V1
BZV55-B9V1
MINI-MELF
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:9.1V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:15 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:500nA @ 6V
Operating Temperature:900mV @ 10mA