BZV55-B6V2
5S-BZV55-B6V2
BZV55-B6V2
MINI-MELF
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:6.2V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:10 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3??????A @ 4V
Operating Temperature:900mV @ 10mA