BZV55-B5V6
5S-BZV55-B5V6
BZV55-B5V6
Nexperia USA Inc.
Product Description
MINI-MELF
Packaging:1
Series:Cut Tape (CT)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:5.6V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1??????A @ 2V
Operating Temperature:900mV @ 10mA