BZV55-B5V1
5S-BZV55-B5V1
BZV55-B5V1
Nexperia USA Inc.
Product Description
MINI-MELF
Packaging:10000
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:5.1V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:60 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:2??????A @ 2V
Operating Temperature:900mV @ 10mA