BZV55-B4V7
5S-BZV55-B4V7
BZV55-B4V7
MINI-MELF
Packaging:2500
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:4.7V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:80 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:3??????A @ 2V
Operating Temperature:900mV @ 10mA