BZV55-B3V3
5S-BZV55-B3V3
BZV55-B3V3
MINI-MELF
Packaging:2500
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:3.3V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:95 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:5??????A @ 1V
Operating Temperature:900mV @ 10mA