BZV55-B15
5S-BZV55-B15
BZV55-B15
MINI-MELF
Packaging:2500
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:15V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:30 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:50nA @ 10.5V
Operating Temperature:900mV @ 10mA