BZV55-B12
5S-BZV55-B12
BZV55-B12
Nexperia USA Inc.
Product Description
MINI-MELF
Packaging:10000
Series:Tape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz):Active
Tolerance:12V
Power - Max:??????2%
Impedance (Max) (Zzt):500mW
Current - Reverse Leakage @ Vr:25 Ohm
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:100nA @ 8V
Operating Temperature:900mV @ 10mA