BZT585B4V7T-7
5S-BZT585B4V7T-7
BZT585B4V7T-7
DIODE ZENER 4.7V 350MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):4.7V
Tolerance:??????2%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:3??????A @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 100mA