Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT585B3V3T-7
BZT585B3V3T-7
5S-BZT585B3V3T-7
BZT585B3V3T-7
DIODE ZENER 3.3V 350MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 3.3V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 350mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 95 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 100mA |