Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT585B18T-7
BZT585B18T-7
5S-BZT585B18T-7
BZT585B18T-7
DIODE ZENER 18V 350MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 18V |
| Tolerance: | ??????2% |
| Power - Max: | 350mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 45 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 50nA @ 12.6V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 100mA |