BZT585B11T-7
5S-BZT585B11T-7
BZT585B11T-7
DIODE ZENER 11V 350MW SOD523
Product Description
SOD-523
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):11V
Tolerance:??????2%
Power - Max:350mW
Impedance (Max) (Zzt):10 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.1V @ 100mA