Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52HC3V3WF-7
BZT52HC3V3WF-7
5S-BZT52HC3V3WF-7
BZT52HC3V3WF-7
DIODE ZENER 3.3V 375MW SOD123F
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | Automotive |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | Active |
| Tolerance: | 3.3V |
| Power - Max: | ??????6.06% |
| Impedance (Max) (Zzt): | 375mW |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 95 Ohm |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 5??????A @ 1V |
| Operating Temperature: | 900mV @ 10mA |