BZT52H-B27
5S-BZT52H-B27
BZT52H-B27
Nexperia USA Inc.
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Series: | Digi-Reel? |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | AEC-Q101 |
| Tolerance: | Active |
| Power - Max: | 27V |
| Impedance (Max) (Zzt): | ??????2% |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 375mW |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 40 Ohm |
| Operating Temperature: | 50nA @ 18.9V |
| Mounting Type: | 900mV @ 10mA |