Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52C9V1-7
BZT52C9V1-7
5S-BZT52C9V1-7
BZT52C9V1-7
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 9.1V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 500mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 6V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |