Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZT52C7V5T-TP
BZT52C7V5T-TP
5S-BZT52C7V5T-TP
BZT52C7V5T-TP
DIODE ZENER 7.5V 100MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 7.5V |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power - Max: | 100mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 15 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1??????A @ 5V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |