BZT52C6V8S-7-F
5S-BZT52C6V8S-7-F
BZT52C6V8S-7-F
DIODE ZENER 6.8V 200MW SOD323
Product Description
SOD-323
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Tolerance:??????6%
Power - Max:200mW
Impedance (Max) (Zzt):15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:1??????A @ 4V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:900mV @ 10mA