Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZT52C6V2S-TP
BZT52C6V2S-TP
5S-BZT52C6V2S-TP
BZT52C6V2S-TP
DIODE ZENER 6.2V 200MW SOD323
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 6.2V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 10 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3??????A @ 4V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |