Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52C5V6-13-F
BZT52C5V6-13-F
5S-BZT52C5V6-13-F
BZT52C5V6-13-F
DIODE ZENER 5.6V 370MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.6V |
| Tolerance: | ??????7% |
| Power - Max: | 370mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 40 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1??????A @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |