BZT52C5V1-E3-08
5S-BZT52C5V1-E3-08
BZT52C5V1-E3-08
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:-
Voltage - Zener (Nom) (Vz):5.1V
Tolerance:??????6%
Power - Max:410mW
Impedance (Max) (Zzt):60 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 800mV