Diodes - Zener - SingleVishay Semiconductor Diodes Division BZT52C5V1-E3-08
BZT52C5V1-E3-08
5S-BZT52C5V1-E3-08
BZT52C5V1-E3-08
DIODE ZENER 5.1V 410MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 5.1V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 410mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 60 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 800mV |