Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52C51-7
BZT52C51-7
5S-BZT52C51-7
BZT52C51-7
DIODE ZENER 51V 410MW SOD123
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 51V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 410mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 100 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 38V |