Diodes - Zener - SingleDiodes Incorporated BZT52C4V7T-7
BZT52C4V7T-7
5S-BZT52C4V7T-7
BZT52C4V7T-7
DIODE ZENER 4.7V 300MW SOD523
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.7V |
| Tolerance: | ??????6% |
| Power - Max: | 300mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 80 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3??????A @ 2V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |