Diodes - Zener - SingleMicro Commercial Co BZT52C4V3S-TP
BZT52C4V3S-TP
5S-BZT52C4V3S-TP
BZT52C4V3S-TP
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | - |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 4.3V |
| Tolerance: | ??????7% |
| Power - Max: | 200mW |
| Impedance (Max) (Zzt): | 90 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 3??????A @ 1V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 900mV @ 10mA |